hd12-1320.jpg
WeerAlarm uitgegeven zie menu weer/weeralarm

Verwachting Veluwe 21:50: Zwaar bewolkt 23.6°C Windkracht 4 Bft NNO

Verwachting op woensdag 15 juli 2026 om 09:00

Donderdag is het nog zomers warm, maar stijgt in het noorden en oosten de kans op een onweersbui. Ook vrijdag is er kans op een bui, maar is het op veel plekken nog steeds zomers warm. In het weekend wordt het veel frisser en krijgen we ook te maken met meer bewolking.

Marianne Thieme naar Bultrug

Een klein half uur terug is Marianne Thieme fractievoorzitter Partij voor de Dieren vertrokken om de situatie bij de Bultrug te bekijken. Helaas is Marianne Thieme niet bij de Bultrug geweest omdat de boot terug moest i.v.m te hoge golven, of zijn ze misschien weggestuurd ?

Ondertussen moet er nog steeds een politiemacht aanwezig zijn om bezoekers en eventuele reddingsoperaties tegen te houden. Ook pleit Marianne Thieme er voor dat Lenie 't Hart van zeehondencreche Pieterburen een laatste kans moet krijgen om het dier te redden.

Wel moet het zo zijn dat Sea Shepherd onderweg was richting de Bultrug. Het laatste nieuws hierover is dat Sea Shepherd terug is gevaren naar Den Helder, wegens de noodverordening konden ze er niet bijkomen.

Marianne Thieme maakt het volgende bekend op Twitter: Bergingsbedrijf Noordgat, Zeezoogdierdesk, Ir. Waterbouw, Biomusicoloog, Sea Shepherd, Black fish, Lenie 't Hart en wij zullen zondagmorgen een nieuwe reddingspoging gaan ondernemen. Deze samenwerking heet 'Club Johannes'. Reddingspoging morgenochtend zal bestaan uit het graven van een geul. Wij hopen op medewerking van de gemeente Texel.

 

Deel dit artikel